Дисципліна «Технічні засоби автоматизації» присвячена вивченню основних компонентів систем автоматичного управління, як от: датчиків, засобів вимірювання технологічних параметрів, програмованих контролерів, виконавчих механізмів, регулювальних органів. Вивчаються також засоби пневмоавтоматики, що широко використовується на підприємствах харчової, нафтопереробної і хімічної промисловості.

Студенти повинні знати принципи роботи технічних засобів автоматизації, їхні технічні і метрологічні характеристики, конструктивні особливості та сфери застосування, основи передачі інформаційних сигналів між пристроями систем керування, причини виникнення і характер завад в системах управління та способи боротьби із ними.  Застосування цифрових засобів автоматизації потребує знання основ програмування і конфігурування контролерів і цифрових регуляторів, способів організації промислових мереж для обміну інформацією між об'єктами виробничого процесу.

Вміти  обґрунтувати вибір технічних засобів на основі аналізу їх властивостей і розрахунку основних технічних і метрологічних параметрів, призначення і технічних характеристик з урахуванням вимог до системи автоматизації та експлуатаційних умов; мати навички налагодження технічних засобів автоматизації та систем керування, застосовувати базові знання при визначенні складу систем автоматичного керування.